A A A

Klub AgRafKa zaprasza na wieczór w hip-hopowym klimacie. W sobotę 30 listopada o 20.00 wystąpią Abradab & DJ Jaros. Support zagrają MXR i Magister Ninja. Wstęp - 15/20 zł.

abradab

Kiedy w połowie lat dziewięćdziesiątych objawił się hardcore psycho-rap, polska scena muzyczna przeżyła trzęsienie ziemi. Psychodeliczne rymy zburzyły zastane schematy i wlały potężną dawkę nowości w uszy i umysły. Jednym z ludzi, którzy odpowiadają za tę muzyczną rewolucję, jest AbradAb – współtwórca hardcore psycho-rapu i jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44.

AbradAb wraz z Kalibrem 44 sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii. Zaczęło się od nominacji do „Fryderyka” dla debiutanckiego krążka „Księga Tajemnicza – Prolog” (1996), następnie album „W 63 minuty dookoła świata” (1998) otrzymał status złotej płyty, z kolei za „3:44” (2000) zespół doczekał się Fryderyka za najlepszy album hip-hop w Polsce. 

W roku 2000, po wydaniu trzeciej płyty i siedmiu latach obecności na scenie, Kaliber 44 zawiesił działalność. W tym momencie AbradAb był już legendarną postacią polskiego hip-hopu. Mając za sobą doświadczenie w rapowym składzie, który zmienił oblicze polskiej muzyki, zdecydował się na karierę solową. Solowe wcielenie AbradAba to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae. Zniknęły charakterystyczne dla Kalibra 44 mroczne brzmienia, pozostał oryginalny styl i przemyślane teksty.

„Czerwony Album” (2004) to pierwsza solowa płyta, za którą AbradAb odebrał Fryderyka w kategorii najlepszy polski album hip-hop. Teledysk do utworu „Rapowe Ziarno 2. Szyderap” otrzymał nagrodę MTV oraz Yacha Publiczności . Na płycie po raz pierwszy pojawili się goście: Gutek, Tede oraz WSZ & CNE. Pochodzące z tego albumu utwory jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2. Szyderap” szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce hip-hopu.Abradab wydał 5 solowych albumów.

Przez cały czas Abradab nieprzerwanie koncertuje dając występy na terenie całego kraju ale także za granicą m.in. w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Czechach czy Francji. Był również gwiazdą cyklu „Męskie Granie” w latach 2010 i 2011 występując na jednej scenie z VooVoo i Maciejem Maleńczukiem, z którymi nagrał utwór promujący trasę w 2010 roku. Jesienią 2013 roku wyrusza w klubową trasę "10.000 Kilo!" w duecie z DJ Jarozem.

JAROZ (Jaros) - MC, DJ, Producent, jeden z prekursorów stylu hip hop w Polsce. Współtwórca legendarnego składu Decybel. Charakterystyczną cechą jego działalności jest umiejętność odnajdywania się w różnych stylistykach muzycznych, które
niejednokrotnie łączy. Dowodem otwartości na gatunki muzyczne jest współpraca z cenionymi artystami z różnych kręgów muzycznych, miedzy innymi: DJ 600V, DJ FEEL-X, DJ DMC, DJ FALCON, DJ Celownik, Grubson, Paweł Dobrowolski, Andrzej Święs,
Adam Stodolski, Przemysław Borowiecki, Franek Teopliz, Mateusz Pawluś, Żusto, Pęku, Wojtas, Rahim, Gutek, Joka, Abradab z zespołami TRIPIS, Theffekt, Sponta, Wysoki Lot, 100nka i wielu innych. 

www.abradab.pl

 

Support: 
www.facebook.com/MXRfunpage

www.facebook.com/MagisterNinja

 

.