A A A

21 listopada w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy odbył się kolejny koncert z cyklu „Tkane muzyką”. Wystąpiły dwie współpracujące ze sobą od siedmiu lat znane absolwentki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi: Anna Maria Terlecka-Kierner (sopran) oraz Małgorzata Zajączkowska-Warsza (pianola).

tkanemuzyka 01

Pani Anna jest wokalistką Teatru Wielkiego w Łodzi, laureatką 8. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, który jest jednym z ważniejszych konkursów wokalnych na świecie (pomysłodawczynią i wieloletnią dyrektorką tego konkursu była Maria Fołtyn, zmarła w ubiegłym roku wybitna polska sopranistka, reżyserka, legendarna Halka, ceniona interpretatorka dzieł Stanisława Moniuszki i gorącą propagatorką jego twórczości).
Pani Małgorzata pracowała w Teatrze Wielkim w Łodzi, obecnie jest starszym wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Fotorelacja z koncertu 

Gości przywitał Przemysław Staniszewski – I Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza. Artystki zaprezentowały utwory z repertuaru S. Moniuszki, K. Szymanowski, F. Schuberta, H. Duparca, G. Pucciniego.

Nastrojowa muzyka, bardzo spodobała się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła wykonawczynie oklaskami i uśmiechami. Bezpośrednio po koncercie wykonywano wiele pamiątkowych zdjęć.

źródło: Karol Maśliński, Park Kulturowy Miasto Tkaczy 

 

.