A A A

12 października w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu odbyła się promocja najnowszego tomiku poezji Małgorzaty Bielińskiej pt. "Zapach chwili". To już drugi tomik młodej poetki ze Zgierza.

bielinska promocja

(Spotkanie promocyjne 12 października; fot. Natalia Rezneac, Miejski Ośrodek Kultury)

Małgorzata Bielińska jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Zgierzu oraz członkinia Zgierskiej Grupi Poetyckiej "Nietakt". Jej pierwszy tomik "Ścieżki nadziei" miał swoją premierę w marcu 2012 roku. "Zapach chwili" to zbiór kolejnych osiemnastu wierszy, tym razem przepięknie ilustrowanych fotografiami i grafikami Joanny Michaliny Wal.

Na spotkanie z poezją przybyło wiele osób w różnym wieku. Uroczystą promocję tomiku rozpoczęło krótkie przemówienie dyrektora MOK, Witolda Świątczaka. Rozmowę z autorkami - Małgorzatą Bielińską i Joanną Wal - przeprowadziła Patrycja Malik.

Dziewięć wierszy z tomiku interpretowała aktorka Teatru Orfa, Anna Paszkowska, której akompaniował David Pesado Diez, hiszpański wolontariusz w MOK.

Wśród pytań ze strony publiczności znalazły się te o inspiracje, dobór środków stylistycznych w utworach oraz odwagę otwierania się na innych i wstydliwość poetów. Autorka zdradziła, że cały czas pisze kolejne wiersze, które mogą zostać wykorzystane do stworzenia trzeciego tomiku.

Spotkanie zakończyła sprzedaż tomików wraz z autografami autorki. Po promocji goście udali się na słodki poczęstunek i przy lampce czerwonego wina kontynuowali rozmowy o poezji.

 

.