A A A

spektakl-manifestWeekend w Miejskim Ośrodku Kultury upłynął pod znakiem XIX „Słodkobłękitów”, czyli Zgierskich Spotkań Małych Teatrów. Główną nagrodę zdobył Teatr Realistyczny ze Skierniewic za spektakl "Manifest".

fot. spektakl "Manifest", www.realistyczny.pl 

W dniach 4-6 października MOK był centrum offowego teatru. Fani scenicznej awangardy nie zawiedli. W zamian otrzymali potężną dawkę estetycznych doznań. Werdykt jury chyba nie zaskoczył. Główną nagrodę zdobył Teatr Realistyczny ze Skierniewic za spektakl "Manifest" - będący dosadną, acz przewrotną tezą na temat współczesnego świata.

Kolejne nagrody zdobyły: Teatr W Krzywym Zwierciadle ze Stepnicy za spektakl "System" oraz Teatr Jednego Aktora z Żyrardowa za spektakl "Oczami mojej żony".

Nagrody indywidualne przyznano: Delfinie Wilkońskiej, Łukaszowi Przywarze i Przemysławowi Sowie (Teatr Narodowy im. Emmetta Browna w Łodzi) za role w spektaklu "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" oraz Gustawowi Puchale (CK Teatr z Żyrardowa) za rolę w spektaklu "Piotr".

Wyróżnienie przyznano także Teatrowi Tańca PRO z Łodzi za akcję perfomatywną "Wióry lecą" oraz Białemu Teatrowi z Olsztyna za spektakl "Kolebka do wynajęcia".

Jury obradowało w składzie: Katarzyna Żuk, Andrzej Hibner i Grzegorz Kwieciński.

Kolejne, jubileuszowe Słodkobłękity już w przyszłym roku!

 

 

.