A A A

Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” w Zgierzu zajął drugie miejsce podczas XII Wrześniowych Spotkaniach z Pieśnią Chóralną im. Bohaterów Walk nad Bzurą, które odbyły się 29 września w Sochaczewie.

TSLutnia Sochaczew

(Występ Chóru Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia", fot. www.sochaczew.pl)

Spotkaniom towarzyszyło hasło „Pamięć - Wieczność - Nadzieja”. Organizatorem było Towarzystwo Śpiewacze Ziemi Sochaczewskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie. Po raz kolejny repertuar patriotyczny zgromadził publiczność i wykonawcówprzybyłych, by uczcić pamięć żołnierzy walczących we wrześniu 1939 r.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 7 chórów. „Lutnia” pod kierunkiem Patryka Kobylarczyka i przy akompaniamencie Cecylii Hanzelewicz wyśpiewała drugie miejsce. Jest to już czwarta nagroda zdobyta przez zespół podczas Wrześniowych Spotkań z Pieśnią Chóralną w Sochaczewie. Zwycięstwo przypadło gospodarzom, Towarzystwu Śpiewaczemu Ziemi Sochaczewskiej pod dyrekcją Ewy Szałapskiej.

Po przesłuchaniu chórów w kościele św. Wawrzyńca odbył się koncert galowy, podczas którego ogłoszono wyniki konkursu, a każdy z zespołów zaśpiewał wybrany przez jury utwór. Złożono także kwiaty pod Ścianą Pamięci w hołdzie żołnierzom września. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem przez wszystkie chóry pieśni finałowej, Poloneza z „Krakowiaków i Górali” (muz. J Stefani, sł. W. Bogusławski). Zaszczyt poprowadzenia liczącego 252 osoby chóru podczas finału przypadł dyrygentowi „Lutni”, Patrykowi Kobylarczykowi.

Przed „Lutnią” kolejne wyzwania, plany, koncerty i ciekawe pomysły, które można na bieżąco śledzić na facebookowym profilu chóru

źródło: Małgorzata Litwa, TŚ "Lutnia" 

 

 

.