A A A
 

W sobotę 30 października o godz. 19.00 w Zgierskiej Kuźni Piwa nie lada gratka dla fanów punk rocka. Tym razem na scenie zagra zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać -  Farben Lehre. Szczęśliwy wieczór koncertu niestety będzie przepełniony wspomnieniamy o dwóch wielkich osobistościach. Zespół będzie grał ku pamięci Przemka HIRENA Mugeńskiego - przyjaciela zespołu, administratora forum i organizatora zlotów fanklubu oraz Artura Mikulskiego - współtwórcy i aktora teatru Orfa, współtwórca zgierskich festiwali i organizator przeglądu teatrów dziecięcych "Złotej Maski".

Farben Lehre - polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa.
Pierwszy koncert grupy miał miejsce w Płocku, w Auli Liceum im. Wł. Jagiełły (W. Wojda i M. Knap byli jego absolwentami). W 1990 zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta Bez pokory, została wydana w 1991 roku. Dotychczas ukazało się 9 studyjnych albumów, dwa albumy DVD, jedna "koncertówka", nagrania archiwalne zebrane pod szyldem Garażówka oraz liczne kompilacje (ostatnia z okazji XX-lecia istnienia zespołu). Od wielu lat płoccy muzycy grają trasy koncertowe w całym kraju (110 koncertów w 2009 r. zarówno w dużych jak i małych miastach). Od 2004 roku Wojciech Wojda jest organizatorem, a Farben Lehre głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live.
 
Strona internetowa zespołu: http://www.farbenlehre.plocman.pl/

Zespół mówi o sobie:

"Gramy dopóki sprawia nam to przyjemność,
dopóki mamy coś do powiedzenia,
dopóki starcza nam sił i dopóki to co robimy będzie komukolwiek potrzebne ..."

W roli supporta wystąpi Zmaza. Zespół punkowy z Trzcianki, powstały na początku lat 90. Zespół ma na swoim koncie jedno demo i dwie płyty. Od października 2005 Zmaza wzięła udział w trasie koncertowej Farbenheit zespołu Farben Lehre. 

Cena biletu: 20/25 zł
.