A A A
 

Od 2002 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego świętuje 28 października Międzynarodowy Dzień Animacji (IAD). Data ta nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia niemal 120 lat temu, a dokładnie w 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile Reynauda. Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty. 

Koordynacją obchodów Międzynarodowego Dnia Animacji zajmuje się ASIFA we współpracy z narodowymi grupami – od dwóch lat także z grupą ASIFA Poland. 

Obchody Międzynarodowego Dnia Animacji w Polsce odbędą się równolegle w wielu miastach (Białystok, Kraków, Krosno, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław). Będą się koncentrowały wokół daty 28 października, ale w kinie Polonia święto animacji rozpocznie się już 25.10 i zakończy 28.10. Zaprezentujemy najciekawsze animacje z Polski, Węgier, Brazylii i Portugalii:
 
Wstęp: 5 złotych
 
Harmonogram projekcji:
  • 25.10, poniedziałek, godz. 20.45: PROGRAM WĘGIERSKI
  • 26.10, wtorek, godz. 20.45: PROGRAM BRAZYLIJSKI
  • 27.10, środa, godz. 20.45: PROGRAM PORTUGALSKI
  • 28.10, czwartek, godz. 20.45: PROGRAM POLSKI
Więcej informacji na temat poszczególnych projekcji znajdziecie na stronie Kina Polonia.
 
 
Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji Kino Polonia oraz Serwis EZG.INFO.PL organizują kolejny konkurs - szczegóły w ramce po prawo.
.