A A A

pan sowa ogienNagrodę Grand Prix IX Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w Głowie" zdobył dokument "Pan Sowa" autorstwa Natalii Jacheć z Raciborza. Publiczność w ogrodzie MOK nagrodziła film "Franek" w reż. Bartka Tryzny z Michałowa.

(Kadr z filmu "Pan Sowa", fot. noelle-art-studio.blogspot.com)

Zwycięski film "Pan Sowa" został wybrany przez jury za "oszczędność w stosowaniu środków filmowych i kilka zdań, które pozostaną w pamięci". - Jest to dokument o człowieku, którego życie wydawało się być kolorowe, pełne ludzi, zabaw i radości. Okazało się jednak być nieskończonym bagnem i piekłem uzależnień. Śmierć nie raz spojrzała mu prosto w oczy. Był na samym dnie. „Pan Sowa” to intrygujący dokument o intrygującym człowieku - opisała swój film Natalia Jacheć na blogu. Laureatka Grand Prix otrzyma również nagrodę w wysokości 3000 zł.

Fotorelacja z IX OPFA "Ognia w Głowie" 

Jury przyznało także równorzędne nagrody w wysokości 750 zł filmom "Dokumentujemy Zgierz" autorstwa Daniela Kiermuta i dzieci ze świetlicy środowiskowej Przystań w Zgierzu (za "bezpośredniość") oraz "Szpadel klątwa kaprawego boga" w reż. Mariusza Szulca z Łodzi (za "powiew świeżości"). 

Bartek Tryzna za film "Franek" nagrodzony przez publiczność otrzyma 500 zł.

W tegorocznym jury zasiedli: Ewa Łukasiewicz (reżyserka i aktorka teatralna), Grzegorz Jaroszuk (reżyser i scenarzysta filmowy) oraz Lech Dyblik (aktor teatralny i filmowy).

Szersza relacja z IX Przeglądu "Ogień w Głowie".

 

 

.