A A A

W ramach tegorocznego "Ognia w Głowie" w Klubie AgRafKa swój koncert zagra akordeonista Yegor Zabelov, który wystąpi z autorską muzyką do niemego filmu "Menilmontant". Koncert odbędzie się 30 sierpnia o 20.30.

YegorZabelov

Yegor Zabelov to białoruski artysta akordeonista, znany w Polsce głównie za sprawą swojej macierzystej kapeli Gurzuf. Jego najnowsze trio w unikalny sposób łączy wszystko to, co najlepsze w twórczości Gurzuf, dodatkowo wzbogacając instrumentarium o brzmienie kontrabasu. 
W swojej twórczości artysta nieustannie poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc punkową energię z nowoczesną elektroniką, specyficzny białoruski folklor z muzyką rockową czy wreszcie muzykę klasyczną z brzmieniami hip hopowymi. 
Stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” z 1920 roku, w reżyserii Paula Wegnera. Na koncie ma również sporą liczbę muzyki teatralnej m.in. dla teatru w Magdeburgu, do spektaklu „Moby Dick” czy do „Pinokia” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Komponował także dla teatrów w Holandii i Słowenii. 
Współpracował z legendą polskiej sceny niezależnej Włodkiem Kiniorem Kiniorskim.
W ramach IX Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w Głowie" wystąpi z autorską muzyką do niemego filmu "Menilmontant".

Wstęp 10 zł.

 

.