A A A

ogien2013 plakatMiłośnicy kina niezależnego powinni zarezerwować ostatni weekend wakacji, by wziąć udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. W programie jak zwykle konkurs filmowy, projekcje pozakonkursowe, wystawa fotograficzna i koncert.
Do udziału w Festiwalu zgłoszono 24 produkcje z całej Polski, a nawet z Europy (dotarł film z Paryża). Wkrótce okaże się, które z nich zostaną ocenione przez profesjonalne jury.

Przed rozpoczęciem festiwalowych zmagań organizatorzy zapraszają do udziału w Se-ma-for Film Festival On Tour, który odbędzie się 29 sierpnia. Warsztaty z animacji, projekcje filmowe i wystawa fotograficzna, to główne punkty programu. 
Następnego dnia, 30 sierpnia, o godzinie 18.00 nastąpi otwarcie zbiorowej wystawy fotograficznej. Tym samym oficjalnie rozpocznie się IX OPFA „Ogień w głowie”. Wieczorem w festiwalowym Klubie AgRafKa, odbędzie się koncert połączony z projekcją filmową. Zagra Yegor Zabelov – białoruski mistrz akordeonu guzikowego. Będzie to jedyna biletowana impreza towarzysząca – wstęp 10 zł.

Główny punkt programu festiwalu, czyli konkurs, odbędzie się w sobotę wieczorem, w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury. Poprzedzą go dodatkowe projekcje (m. in. filmy dokumentalne „Narracje Migrantów”), a także spotkania z jurorami.

W tym roku w składzie Jury znajdą się: Lech Dyblik (aktor znany m. in. z filmów Wojtka Smarzowskiego), Ewa Łukasiewicz (aktorka filmowa i teatralna, zagrała m. in. w filmie „Aleja gówniarzy”, animatorka kultury, muzyk i wokalistka zespołu Snow in Venice) i Grzegorz Jaroszuk (reżyser i scenarzysta, m.in.: „Wszystko jest”, „Ostatni dzień”, czy wielokrotnie nagrodzonych „Opowieści z chłodni”). Jury przyzna nagrodę Grand Prix. Również publiczność będzie miała przywilej wyboru swojego faworyta. 

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Kultury, Teatr Art. 51 i Klub AgRafKa. Portal EZG.INFO.PL objął patronat medialny nad Przeglądem.

 

.