WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A


(fot. MDK)

W dniach 18-19 października 2010 odbył się Ogólnopolski Festiwal Wokalno-Plastyczny "Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie". To już siódma edycja festiwalu (czwarta konkursu wokalnego, który odbywa się co dwa lata). Organizatorami festiwalu byli Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz Stowarzyszenie Kameleon.

 

W Galerii EZG.INFO.PL dostępna jest fotorelacja z Festiwalu.

 

Konkurs plastyczny

W tym roku na konkurs plastyczny wpłynęło 540 praz z całej Polski. Jury w składzie Michał Arkusiński oraz Joanna Sujecka (artyści plastycy) nagrodziło 27 osób.

Temat konkursu plastycznego bliski był organizatorom – Młodzieżowemu Domowi Kultury oraz Stowarzyszeniu Kameleon, których logotyp związany jest z malowanym przez uczestników zwierzątkiem, a brzmiał „Kameleon – znane zwierze w Zgierzu”.

Niezwykle barwne prace można było podziwiać na wernisażu podczas Gali Finałowej 19 października w Kolegium Nauczycielskim. Przez miesiąc można je jeszcze oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury, przy ul. Długiej 42. Utworzona również zostanie galeria internetowa na stronie MDK.

 

Laureaci konkursu plastycznego:

 

kategoria wiekowa 6 - 9 lat

I nagroda:

Wiktoria Kościańska - Pałac Młodzieży w Szczecinie

II nagroda:

Piotr Tomczak - Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu

III nagroda:

Anna Michalak - Pałac Młodzieży w Szczecinie - Pomorskie Centrum Edukacji

wyróżnienia:

Piotr Szulc - Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

Julia Kwiatkowska - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Julia Stupka - Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

Piotr Konieczny - Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie


kategoria wiekowa 10 - 12 lat

I nagroda:

Wojciech Filipiak - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, Pracowania Plastyczna „Kolor”

II nagroda:

Michał Mazurkiewicz - Pałac Młodzieży w Szczecinie - Pomorskie Centrum Edukacji

III nagroda:

Sonia Jureczko - Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

wyróżnienia:

Martyna Klik - Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu

Angelika Wicińska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Zgierzu

Ola Wielopolska - Pałac Młodzieży w Szczecinie - Pomorskie Centrum Edukacji

wyróżnienie specjalne:

Marta Kępczyńska - SOSW nr 6 dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Łodzi


kategoria wiekowa 13 - 15 lat

I nagroda:

Magdalena Stefaniak - Gimnazjum nr 1 w Zgierzu

II nagroda:

Adrianna Rauhut - Pałac Młodzieży w Szczecinie - Pomorskie Centrum Edukacji

III nagroda:

Małgorzata Mickiewicz - Pałac Młodzieży w Szczecinie - Pomorskie Centrum Edukacji

wyróżnienia:

Martyna Ziółkowska - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Weronika Borawska - Pałac Młodzieży w Szczecinie - Pomorskie Centrum Edukacji

Roksana Borowiecka - Gimnazjum nr 2 w Koluszkach

Natalia Bajerska - Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Grabowie


kategoria wiekowa 16 - 20 lat

I nagroda:

Damian Sołtykiewicz - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

II nagroda:

Łukasz Poświata - Kwidzyńskie Centrum Kultury

III nagroda:

Lidia Szadkowska - Pałac Młodzieży w Szczecinie - Pomorskie Centrum Edukacji

wyróżnienia:

Magdalena Palińska - zgłoszenie indywidualne

Joanna Dzida - Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile

Małgorzata Sobczak - Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu

 

.