A A A

Zespół BOSO wystąpił na Festiwalu Zgrzytowisko w Miłosławiu w dniach 9-11 sierpnia. Publiczność pozytywnie przyjęła zgierską grupę, która została uznana za objawienie festiwalu.

BOSO Zgrzytowisko

(fot. wrzesnia.info.pl

Zgrzytowisko to niekomercyjny festiwal promujący młodych artystów. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2007 roku. Od 2012 jego organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Kulturalny Miłosław, który w tym roku reaktywował festiwal drugą edycją.

Podczas dwóch koncertowych dni na scenie pojawili się artyści muzycy i zespoły: Janek Samołyk, Boso, Zgon, Przestań Pić, Niesamowita Sprawa, Fingers, Drób, BAJZEL, VOBEZDUD, ZaZuZi, Ex Uaj Zed, Reakcja, Usta Mariana i C-14.

Większość zespołów ma charakter punkowy, podczas gdy BOSO gra muzykę na pograniczu reggae, soul i funk. Publiczność bardzo dobrze przyjęła jednak zgierski zespół, który zagrał m.in. swój najnowszy utwór "Gorąco".

Dla mnie punki tańczące na naszym koncercie to zupełny szał i spełnienie marzeń. A cały ten festiwal jest po prostu niesamowity, ma świetną energię – mówiła dla portalu wrzesnia.info.pl Julia Szwajcer, wokalistka BOSO.

Organizatorzy otrzymali sporo pozytywnych komentarzy oraz opinii na temat BOSO i już teraz chcą zaprosić zgierski zespół także na przyszłoroczny festiwal.

na podst. www.wrzesnia.info.pl, www.facebook.com/Zgrzytowisko 

 

.