A A A

 


W poniedziałek 8 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu odbędzie się drugi pokaz filmów nt. praw człowieka. Wszyscy zainteresowani tą tematyką będą mieli okazję obejrzeć interesujące produkcje, ale również podyskutować w szerszym gronie.
 
 
 
 
 
Seans odbędzie się w ramach projektu "Klucz do równości - nie wykluczaj", który realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG. Jest to jedna z części składowych wielu działań mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniom i dyskryminacji ze względu na różne czynniki tj. płeć, wiek, orientacja seksualna, bieda, niepełnosprawność. Inicjatywa jest wynikiem ogólnopolskich obchodów 2010 roku jako Roku walki z wykluczeniem na biedę i ubóstwo. 
 
Organizatorzy mają już za sobą debatę młodzieżową, w której uczestniczyła młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie wspólnie rozmawiali o dyskryminacji, stereotypach, szukali rozwiązań i narzędzi, dzięki którym można minimalizować skutki zjawiska wykluczenia. Odbyła się również bardzo ciekawa konferencja, podczas której dyskutowali pedagodzy, psycholodzy oraz pracownicy instytucji, gdzie kwestia dyskryminacji pojawia się na co dzień. 
 
Pierwszy pokaz odbył się 25 października również w sali teatralnej MOK-u w godzinach 18.00-20.00. Wstęp jest wolny. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym interesującym spotkaniu.
 

Justyna Zielińska

 

.