A A A

MT nastarowicz20 lipca 2013 r. o godzinie 18.00 swój koncert w Mieście Tkaczy zagra Janusz Nastarowicz - gitarzysta, wokalista, współzałożyciel polskich zespołów grających progresywny country-rock.

Janusz Nastarowicz wychował się na muzyce folk-blues, z której jest znany do dnia dzisiejszego. Jego wzorami byli tacy muzycy jak: Bob Dylan, Kris Kristoferson, Donovan, Don McClean, Eric Clapton i inni. Współzałożyciel takich zespołów jak: METRUM, WESTERN STANDARD oraz COLORADO BAND, który od piętnastu lat jest czołową grupą polską grającą tzw. progresywny country-rock i jest zapraszana na wszystkie największe festiwale countrowe w Polsce i za granicą, w tym najbardziej prestiżowy festiwal w Mrągowie.

W 1998 roku zespół COLORADO BAND dostał nominację do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie zdobywając pierwsze miejsce w plebiscycie Audiotele oraz nagrodę publiczności. Oprócz działalności zespołowej Janusz Nastarowicz występuje jako solista-wokalista preferujący muzykę folk-blues. Na swoim koncie ma wydane pięć kaset, cztery płyty CD oraz wiele programów telewizyjnych i radiowych.

W 1997 roku video-clip z utworem "O co biega Co jest grane" był przez pół roku w czołówce Muzycznej Jedynki. Współpracuje i nagrywa dla takich muzyków jak: George Hamilton V (USA), Elizabeth Cook (USA), Krystyna Prońko, Sławek Wierzcholski, Krzysztof Krawczyk, Krystyna Giżowska, Andrzej Rybiński, Marian Lichtman, EKT-Gdynia i inni. Od pewnego czasu wspólnie z muzykami EKT-Gdynia współtworzy formację Na Razie. (przytoczono za: www.muzyka.wp.pl)

Wstęp na koncert wolny.

 

.