A A A

zderzak2010Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu we współpracy z Agencją Artystyczną Art.Studio - Przemysław Janicki oraz Stowarzyszeniem Kameleon, już po raz dwunasty organizuje Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak 2013. W tym roku odbędzie się on 21 września.

Zderzak to cieszący się coraz większym zainteresowaniem w środowisku muzycznym przegląd twórczości amatorskich zespołów wykonujących muzykę rockową. Składa się z dwóch etapów. 

Pierwszy etap to wstępne eliminacje przeprowadzane na podstawie zarejestrowanych na stronie festiwalzderzak.pl przez zespoły materiałów demo. Rejestracja zespołów trwa do 11 sierpnia. Zgłoszenia zespołów ocenione są przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów festiwalu oraz członkowie jury festiwalu. Na podstawie ocen komisji organizatorzy kwalifikują do udziału w przesłuchaniach konkursowych 10 zespołów.

W ramach drugiego etapu festiwalu na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu przy ul. Długiej 42 odbywają się przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów oraz gala finałowa. Zespoły prezentują swoją twórczość przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzą muzycy oraz recenzenci muzyczni. 

Jury wyłania Laureata Nagrody Grand Prix oraz przyznaje Wyróżnienia. Głównym kryterium oceny występów jest oryginalność propozycji i nowatorstwo. Po przesłuchaniach odbywają się omówienia czyli konfrontacja jury z zespołami. Członkowie jury wskazują zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty występu danego zespołu. 

Uhonorowaniem zmagań zespołów jest gala finałowa czyli uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Gośćmi specjalnymi Festiwalu co roku są: laureat ubiegłorocznej edycji festiwalu oraz zaproszona gwiazda rockowa. Dotychczas gośćmi "Zderzaka" były m. in.: Proletaryat, Acid Drinkers, Carrion, Frontside, Closterkeller, Hurt, Normalsi i Spaces Faces, Happysad i Elysium oraz Coma i Desdemona

Skład Jury Festiwalu Zderzak 2013 zostanie podany wkrótce.

Regulamin Festiwalu.

źródło: Kamila Jędrzejczyk, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

 

.