A A A

mdk logo4Po spotkaniu z Dyrekcją i Radą Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu, starosta zgierski Krzysztof Kozanecki zobowiązał się do podwyższenia budżetu MDK o 50 tys. zł w roku bieżącym, a w następnym zaproponował budżet wysokości 500 tys. zł.

Dyrekcja i Rada Rodziców MDK, a także Stowarzyszenie Kameleon działające przy tej placówce przyjęli z zadowoleniem stanowisko Starosty i zobowiązali się do oszczędnego gospodarowania budżetem placówki oraz wspierania jej finansowo.

 Reakcja MDK na podjęte ustalenia jest bardzo entuzjastyczna. - Z ogromną radością informuję, że na spotkaniu trójstronnym (Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, Rada Rodziców przy MDK w Zgierzu i pracownicy MDK) w dniu 4 lipca 2013 r. osiągnęliśmy kompromis. Dzięki dobrej woli pana starosty mamy zachowany status i zapewniony budżet, który pozwoli na funkcjonowanie w MDK w roku 2013 i 2014. Myślę, że to optymistyczny początek dalszej współpracy - pisze na Facebooku dyrektor MDK Jadwiga Wlaźlińska.

Wzrastają szanse na organizację zagrożonego wcześniej Festiwalu Muzyki Rockowej "Zderzak". - Zawijam rękawy i biorę się za Zderzak - pisze w oświadczeniu Jadwiga Wlaźlińska. Prawdopodobnie odbędzie się on na małej scenie plenerowej przy MDK. - Wszystkim, którzy mnie wspierają, "wrzucają" pomysły i deklarują pomoc, serdecznie dziękuję. Czerpię z tego siłę i szukam możliwości na realizację Zderzaka 2013. Zgłaszajcie się, zagrajcie, posłuchajcie, przyjeżdżajcie. Czekam na Was - pisze Dyrektor MDK.

 

 

.