A A A

lutnia zgierzChór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” wystąpi w Grotnikach w ramach XX Festiwalu „Lato z Muzyką”. Koncert odbędzie się 7 lipca o godz. 18.30 w Kościele  Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Ozorkowska 48, Grotniki).

Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Zgierzu jest jednym z najstarszych chórów w województwie łódzkim. Powstał w 1907 roku i w październiku 2007 roku obchodził jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Liczący 50 członków chór rekrutuje się z ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk, których łączy zamiłowanie do muzyki i śpiewu. Niezwykle bogaty repertuar Chóru obejmuje zarówno pieśni kompozytorów polskich jak i obcych. Są to pieśni sakralne i świeckie, rozrywkowe i ludowe, a także fragmenty oper, operetek i musicali.

Chór bierze udział w wielu festiwalach, konkursach i turniejach śpiewaczych, na których zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. W 2010 zajął I miejsce w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Deo" w Rzeszowie (2010). W ramach licznych kontaktów zagranicznych Chór wielokrotnie koncertował w Niemczech, Francji, Holandii, na Litwie. Od 2010 dyrygentem jest Patryk Kobylarczyk, a od 1994 roku chórowi akompaniuje Cecylia Hanzelewicz.

Letnie koncerty w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP odbywają się od lipca 1994 roku. Organizatorem 19 dotychczasowych festiwalowych spotkań było Łódzkie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, w tym roku festiwal wsparło Towarzystwo Śpiewacze Lutnia

W ramach tej edycji zostanie zorganizowanych 7 koncertów. Wszystkie zapowiadają się niezwykle ciekawie i interesująco. Kierownictwo artystyczne sprawuje pomysłodawca Festiwalu, Witold Kacprzak. Patronat honorowy objął Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki oraz Wójt Gminy Zgierz Zdzisław Rembisz.

Więcej informacji o Festiwalu. 

 

.