A A A

Natalia Kowalska9 czerwca w Pabianicach odbył się koncert symfoniczny, w którym jako solistka udział wzięła Natalia Kowalska, utalentowana młoda akordeonistka ze Zgierza.

fot. Iza Klimek 

Natalia Kowalska zagrała trzy utwory, w tym jeden z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej PSM II stopnia w Pabianicach. Natalia jest niezwykle utalentowaną akordeonistką, uczennicą szóstej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zgierzu oraz Szkoły Podstawowej nr 5.

Od 2009 roku zdobywa nagrody w prestiżowych konkursach akordeonowych, w 2013 roku zdobyła I nagrodę na VI Międzywojewódzkim Konkursie Wykonawstwa Miniatury Polskiej oraz I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku.

Warto także wspomnieć, iż jest stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2012 roku otrzymała nagrodę Dyrektora CEA za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz przyznawaną przez kapitułę Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu statuetkę „Kameleona”. W 2013 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Zgierza za osiągnięcia artystyczne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Iza Klimek 

 

.