A A A

ZU3W MTPiękne wiersze - nastrojowe, pełne uczuć, bardzo prawdziwe – zaprezentowały słuchaczki ZU3W, w środę 22 maja podczas spotkania z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Spotkanie odbyło się w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy.

Publiczność przywitali Małgorzata Łęcka – pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia oraz Paweł Czekalski – animator kultury w Parku Kulturowym „Miasto Tkaczy” – miejsca bardzo klimatycznego, ważnego dla każdego zgierzanina.

Fotorelacja z wydarzenia 

Każdego roku, w tym dniu, matki słuchają poświęconych im wierszy i piosenek. W „Mieście Tkaczy” przekonaliśmy się, że także one same, w swoim zagonionym życiu, potrafią znaleźć czas, by opisać własne wrażenia towarzyszące Im dzień po dniu. Fragmenty swojej twórczości przedstawiły: Teresa Wolska, Mirka Kalisiak, Halina Pawlak, Barbara Szczygielska, Gienia Kościan, Małgorzata Łęcka oraz Marianna Czarnecka.

Jako że poezja przyjaźni się z muzyką, tej drugiej nie mogło zabraknąć. Swoją obecnością i występem zaszczycili: Natalia Kowalska – niezwykle uzdolniona i utalentowana  akordeonistka, zdobywczyni wielu nagród w konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych oraz Aleksandra Karolak, Jurek Kaczmarek i Szymon Jagodziński – gitarzyści, uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zgierzu, a także Bartłomiej Osiński – gitarzysta, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II Stopnia Towarzystwa Przyjaciół Zgierza. Opiekunem gitarzystów jest Piotr Gajzler.

Zarówno artyści, jak i autorki wierszy zebrali gromkie brawa, a komentarzom pełnym podziwu i uznania nie było końca. - Jestem przekonana, że w ten wyjątkowy wieczór podarowaliśmy sobie wzajemnie najpiękniejszy prezent – cząstkę drugiego człowieka - powiedziała organizatorka spotkania Małgorzata Łęcka. Podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony wieczór, rodzicom pogratulowała "dzieci-diamentów", a muzykom życzyła wielu sukcesów oraz nieustającej radości i satysfakcji w realizowaniu swojej pasji. 
Na zakończenie Goście zostali zaproszeni na poczęstunek: lampkę wina, kawę i pyszne ciasto, które upiekła Anna Gałkiewicz, także słuchaczka ZU3W.

źródło: www.zu3w.edu.pl 

 

.