A A A

Ilona MajewskaTowarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” wyłoniło grupę dziesięciu kobiet z całej Polski, które wezmą udział w projekcie "Młode Menedżerki Kultury". Wśród nich znalazła się Ilona Majewska, członki zarządu Stowarzyszenia Tkalnia i redaktorka Gazety "Zgrzyt". 

Projekt powstał dla młodych kobiet aktywnie działających w sektorze kultury – prezesek lokalnych stowarzyszeń, kierowniczek domów kultury, dyrektorek kin, galerii i muzeów, aktywnych bibliotekarek, liderek projektów społeczno-kulturalnych, które poszukują dla siebie nowych dróg rozwoju, dla pasjonatek, które w swojej pracy realizują autorskie działania z myślą o innych, rozwijając jednocześnie osobiste umiejętności z obszaru zarządzania.

Do udziału zaproszono dziesięć kobiet, które pracują w organizacji pozarządowej, małej firmie lub publicznej instytucji w roli menedżerki kultury, posiadają sukcesy w dotychczasowych działaniach, mają doświadczenie w aktywnej pracy na rzecz lokalnej społeczności, posiadają silną motywację do rozwijania swojego przywódczego potencjału, są zaangażowane w pracę społeczną i kulturalną i działają działają w mniejszych ośrodkach i miastach.

W I etapie na uczestniczki czekają warsztaty w Warszawie oraz kilkudniowa współpraca z mentorką - doświadczoną menedżerką kultury. Tzw. job-shadowing pozwoli im przez kilka dni obserwować metody pracy, poznawać od środka działanie instytucji, a przede wszystkim czerpać z indywidualnych rozmów i konsultacji. Mentorką Ilony Majewskiej będzie Agnieszka Jucewicz-Kwaśniewska, redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów".

Po powrocie z warsztatów uczestniczki przekażą umiejętności, obserwacje i inspiracje zespołom swoich instytucji/organizacji oraz grupom młodych kobiet działających lokalnie w ich okolicy. 

Ilona Majewska to antropolożka kultury, trenerka równości, zawodowo związana ze Stowarzyszeniem Tkalnia. Pracuje przy realizacji projektów kulturalnych i edukacyjnych, członkini redakcji miesięcznika Zgrzyt, gdzie pisze o lokalnej polityce i sprawach społecznych. - Wymarzona instytucja kultury to miejsce, w którym dobrze czują się i dzieci, i seniorzy. Miejsce, które angażuje różne grupy nie tylko do bycia odbiorcą oferty, ale także współtworzenia jej - napisała na stronie www.mlodemenedzerkikultury.e.org.pl.

 

 

 

 

.