A A A

muzgi2013Już po raz szósty MOK wyda płytę MuZgi, czyli składankę utworów artystów związanych ze Zgierzem. Premiera wydawnictwa odbędzie się 2 czerwca w Mieście Tkaczy podczas Święta Miasta Zgierza.

Muzyczny Zgierz (MuZgi) to projekt zapoczątkowany w 2008 roku. Celem wydawnictwa jest promocja zgierskiej sceny muzycznej i integrowanie środowiska rodzimych artystów. W tym roku na płycie znajdzie się 21 utworów. Wielu z prezentujących się artystów znamy już z poprzednich edycji, ale na MuZgach 2013 usłyszymy kilku nowych, m.in. M3, Old Stars, Bladego Jelenia, czy młodziutką akordeonistkę - Natalię Kowalską.

Co roku MOK ogłasza konkurs na projekt okładki. W tym roku formuła poszerzyła się i mogli wziąć w nim udział wszyscy zgierzanie. Nagrodę główną zdobył Stanisław Łuczak.

Premiera płyty odbędzie się 2 czerwca. Tego dnia od godziny 17.00 w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy MOK zorganizuje koncert promujący wydawnictwo. Wystąpi prawie połowa artystów prezentujących się na tegorocznych MuZgach. Dokładny program tego wydarzenia zostanie opublikowany na stronie www.mokzgierz.pl.

Podczas tego koncertu każdy chętny mieszkaniec naszego miasta będzie mógł całkowicie za darmo otrzymać płytę.

źródło: www.mokzgierz.pl 

 

.