A A A

Art 51Teatr Art.51 obchodzi swoje 10-lecie! Z tej okazji na piątek 24 maja 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury aktorki zgierskiego teatru przygotowały dla swoich sympatyków premierę spektaklu "Plan B".

Wieczór rozpocznie sie o godz. 19.00. premierą spektaklu (tylko na zaproszenia). Po niej przewidziane są kolejne atrakcje:

  • niespodzianka koncertowa w wykonaniu Oli Kubiak, Pawła 'Miłka' Miłosza, Kuby Kowalskiego, a także duetu Kostka-Miłek,
  • impreza pod Dj’skim przywództwem DJ Yolandy - supergościa ze Skierniewic,
  • kalambury teatralne,
  • wspólne przywitanie wschodu słońca,
  • śniadanie z Art. 51.

Teatr Art. 51 powstał w 2003 roku w Zgierzu. W składzie Agata Drewnicz-KaczmarekAnna Perek oraz Justyna Zielińska grupa istnieje do dziś i działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Aktorki swoje spektakle odgrywały na większości festiwali teatru alternatywnego w Polsce (zdobywając główne nagrody m.in. na Poszukiwaniach Alternatywy w Skierniewicach, Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, przeglądach w Rybniku, Gorzowie Wlkp.). Ze swoimi spektaklami trafiały także do zagranicznej publiczności – w Niemczech i Rosji.

Same o sobie: "Trudno w to uwierzyć, ale już 10 lat działamy jako Art. 51! Dekadę temu spotkałyśmy się przy pracy nad Electro Kardio Games i pewnie żadna z nas nie sądziła, że jeszcze tyle lat przed nami wspólnych prób, rozmów do upadłego i cudownych wypraw teatralnych. Nie zawsze było różowo, ale to co nas trzymało razem to przyjaźń, dzięki której nawet z ostrych zakrętów życiowych wychodziłyśmy bez szwanku. Tworzymy ten teatr jako przyjaciółki, które dzielą swoje problemy i radości. Ale pewnie gdyby nie teatr, ta przyjaźń nie byłaby tak silna i trwała. Ten teatr to także wynik spotkań z mądrymi i pięknymi ludźmi, którzy nas dopingowali, wspierali słowem i czynem, swoją obecnością. Dziękujemy Wam za to!"

 

 

.