A A A

 

Siemieniszczew i DyblikDuże emocje towarzyszyły koncertowi rosyjskich romansów Aleksandra Wertyńskiego, który odbył się 14 maja w Bibliotece Głównej. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili Aleksiej Siemieniszczew i Lech Dyblik.

Niezwykłe emocje towarzyszyły koncertowi rosyjskich romansów Aleksandra Wertyńskiego, który odbył się 14 maja w Bibliotece Głównej. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Aleksiej Siemieniszczew, odeski bard, pieśniarz, znakomity gawędziarz, barwna postać odeskiej sceny muzycznej. Artysta, który ocalił od zapomnienia i dał drugie życie wielu starym odeskim piosenkom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu 

W koncercie uczestniczył także znany aktor i również pieśniarz, Lech Dyblik, którego talent wokalny zgierzanie mogli podziwiać podczas koncertu w marcu 2013 r.  Wtedy to właśnie Lech Dyblik, oczarowany zgierską publicznością, obiecał że odwiedzi Zgierz ponownie i to nie sam lecz ze swoim przyjacielem. I słowa dotrzymał!

Koncert był po prostu magiczny, tak jak rosyjski język, który ma w sobie coś, co powoduje, że każda słowiańska dusza słuchając piosenek czuje ich przekaz, często nie rozumiejąc słów tekstu. Koncertowi towarzyszyła wystawa ikon udostępnionych Bibliotece przez zgierskiego artystę amatora, pana Krzysztofa Odoja.

źródło: Dorota Abramczyk, MPBP Zgierz 

 

 

.