A A A

 

Gazda Tadeusz9 maja 2013 r. o godz. 18.30 w Galerii Sztuki Miasta Tkaczy odbędzie się wernisaż wystawy "Malarstwo Tadeusza Gazdy" w ramach cyklu "Tkane Sztuką". Artysta został uhonorowany tytułem "Zasłużonego dla Miasta Zgierza".

Tadeusz Gazda urodził się w 1952 roku w Zgierzu. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej. Był nauczycielem przedmiotów technicznych związanych z budownictwem. Obecnie jest na emeryturze. W 1988 roku uzyskałem potwierdzenie Ministerstwa Kultury i Sztuki o wykonywaniu zawodu artysty plastyka. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”. Malarstwem zajmuje się od 1980 r. Zrealizował kilkadziesiąt wystaw autorskich i zbiorowych, krajowych i zagranicznych. Brał udział w 35 plenerach malarskich. Uhonorowany jest Brązowym Krzyżem Zasługi oraz tytułem „Zasłużony dla miasta Zgierza”. Jest laureatem przeglądów twórczości artystycznej. 

Środkiem przekazu artysty jest technika olejna, w jego twórczości panuje swoista lekkość i melancholia, prace nacechowane są bogactwem przyrody, wspaniale ukazują cykl przemijania, są przystępne w odbiorze. W malarstwie Tadeusza Gazdy objawia się tęsknota za naturą, jest w nim atawizm, który nawet podświadomie w prostych formach pcha nas do korzeni, do ogrodów, do przyrody, od której pochodzimy. Prace artysty są wykorzystywane jako ilustracje do książek, zdobią wnętrza mieszkalne w Polsce, w Europie oraz za Oceanem.

Wystawa będzie prezentowana do 26 maja 2013 r. w godz. od 8.00-16.00 (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00. Istnieje możliwość spotkań z artystą oraz zakupu dzieł i złożenia zamówień na nowe prace.
Wstęp wolny.

 

.