A A A

 

mdt 2013 01029 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Spółdzielczym Domu Kultury SEM zorganizowano "Koncert dla przyjaciół", w trakcie którego wystąpiły zespoły SDK „SEM” oraz gościnnie Zespół Pieśni i Tańca „Boruta”. 

(fot. Dariusz Zakrzewski) 

W koncercie wystąpiły wszystkie obecnie działające zespoły SDK SEM: Iskierki, Mała Fantazja, Fantazja, Codex, K2-Junior, Pik-Pok, K2-Kadra oraz nowy zespół Alter Ego. Zespoły zaprezentowały układy taneczne z zakresu tańca współczesnego, nowoczesnego, disco oraz hip-hopu. 

Duży aplauz widowni wzbudził gościnny występ Zespołu Pieśni i Tańca Boruta, który zaprezentował taniec ludowy, który nie jest w SEM reprezentowany.

W trakcie koncertu uhonorowana nagrodą Prezesa Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej została choreograf zespołów K2-Junior oraz K2-Kadra, Monika Justyńska. Zespoły prowadzone przez Panią Monikę zdobyły w ostatnim czasie laury na Przeglądzie Tanecznym w Łęczycy (II i III miejsce) oraz I miejsce na Przeglądzie Tanecznym w Rydze na Łotwie.

SDK SEM zaprasza do uczestniczenia w zajęciach tanecznych (zwłaszcza chłopców!) oraz na kolejne koncerty, w których będą uczestniczyły zespoły z SEM-u.

Fotorelacja z koncertu w Galerii 

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będącego pod opieką UNESCO. Datę obchodów wybrano na pamiątkę chrztu Jeana-Georges'a Noverre'a, który był francuskim  tancerzem i choreografem, reformatorem sztuk tańca, oraz twórcą europejskiego teatru baletowego.

MDT

Co roku jeden z artystów związanych z sztuką taneczną przygotowuje orędzie adresowane do ludzi uprawiających i kochających taniec! Autorem tegorocznego przesłania jest tajwański choreograf Lin Hwai-min, który przekazuje nam:

"W erze cyfrowej obrazy i ruch przyjmują miliony form, które są fascynujące. Nie mogą one nigdy zastąpić tańca, ponieważ obrazy nie oddychają. Taniec jest celebracją życia. Wyłącz telewizor, wyłącz komputer i przyjdź zatańczyć. Chwytaj te cenne i ulotne chwile".

Dariusz Zakrzewski 

 

.