A A A

 

Wernisaż Miasto TkaczyPrezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek zaprasza na wystawę "Malarstwo Joanny Aninowskiej", której wernisaż odbędzie się 19 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Miasta Tkaczy przy ul. G. Narutowicza 5.

Wystawa będzie prezentowana do 5 maja 2013 r. w godz. od 8.00-16.00 (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00.

Istnieje możliwość spotkań z artystką oraz zakupu dzieł i złożenia zamówień na prace portretowe itp.

Malarstwo Joanny Aninowskiej rozpoczyna cykl spotkań „Tkane Sztuką” w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy w Zgierzu. Wraz z nadejściem wiosny Miasto Tkaczy zaprasza na wystawę młodej artystki, która nadal poszukuje, śmiało i z rozmachem wypracowuje własny styl malarski. Wystawa obrazuje klasyczną ścieżkę rozwoju artystycznego. W 2012 r. artystka zdobyła II Nagrodę 6 Konkursu Małych Form Graficznych dla studentów łódzkiej ASP. W 2013 r. została wyróżniona Nagrodą Międzynarodowego Centrum Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino (Włochy). 

Joanna Aninowska tworzy i mieszka w Łęczycy. Malarstwa uczyła się w Policealnym Studium Projektowania i Reklamy w Łodzi, które ukończyła w 1997 r. Obecnie jest dyplomantką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Pracownia Technik Wklęsłodrukowych pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wawrzyniaka oraz Pracownia Malarstwa I „Otwarta Księga” pod kierunkiem prof. Andrzeja Bartczaka).

Artystka tworzy spontanicznie. Posługuje się zmysłową paletą kolorystyczną. W jej twórczości jest umiejętność obserwacji świata, zachwycają kolorystyczna delikatność i spokój. Jej prace wzbogacane są intuicyjną wrażliwością, emanują artystyczną przyjaźnią. Ulubione medium artystki to: olej, pastel suchy, akwarela, węgiel, sepia oraz grafika. Tematem jej prac jest głównie malarstwo figuratywne, portrety i martwe natury, jest również autorką okładek do książek.

Wstęp wolny.

źródło: www.miastotkaczy.pl 

 

.