A A A

 

Miłość nie kończy się wraz ze śmiercią kochanej osoby, ona nadal trwa i pomaga żyć. Tę prawdę starała się przekazać  na spotkaniu promującym książkę  „Czas na mnie - opowieść o Maćku Kozłowskim” Agnieszka Kowalska. Spotkanie odbyło się 9 kwietnia 2013 roku w czytelni  Biblioteki Głównej.

akowalska p612010413Wspomnienia Agnieszki Kowalskiej, żony zmarłego w maju 2010 roku Macieja Kozłowskiego, aktora teatralnego i filmowego, są  opowieścią o ich wspólnym życiu, o bólu po odejściu ukochanej osoby i o odzyskiwaniu swojego miejsca w życiu po śmierci partnera.

W książce „Czas na mnie…”  Agnieszka Kowalska przedstawiła sylwetkę pana Macieja nie tylko jako aktora, ale przede wszystkim jako człowieka, z jego wadami i zaletami. Omówiła najważniejsze role teatralne i filmowe męża. Opowiedziała o  zmaganiach z chorobą, o braku propozycji ról w czasie choroby, kłopotach finansowych. O Jego miłości do zwierząt i piłki nożnej, działalności społecznej, którą się nigdy nie chwalił, a pomagał wszystkim pokrzywdzonym przez los, zbankrutowanym, samotnym, chorym i bezdomnym. Załatwiał dla nich lokale zastępcze, zbierał fanty na aukcje charytatywne, wysyłał pieniądze na czynsze i komorników, zdobywał leki. W trakcie spotkania fragmenty książki odczytywała Justyna Zielińska.

Dla niektórych przybyłych, spotkanie było wspomnieniem ucznia, kolegi ze szkolnej ławy lub piłkarskiego boiska, ponieważ znany aktor mieszkał w Zgierzu i był uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Technikum Gospodarki Wodnej. Gościem specjalnym spotkania była Mama pana Macieja – pani Lucyna Kozłowska. W spotkaniu uczestniczyła także dalsza Rodzina aktora. Biblioteka bardzo serdecznie dziękuje za tak liczne przybycie na spotkanie.

źródło: Dorota Abramczyk, MPBP Zgierz 

 

.