A A A

TVP długo zwlekała z wyborem reprezentanta Polski na 58. Konkurs Piosenki Eurowizji 2013. Ku zaskoczeni ekspertów do szwedzkiego Malmoe w tym roku pojedzie Zespół BOSO ze Zgierza!

BOSO

Po rocznej przerwie w uczestnictwie w Eurowizji, TVP zdecydowała się na wewnętrzny wybór polskiego reprezentanta. Każdy z regionalnych nadawców zgłaszał zespoły i wokalistów ze swojego województwa, zaś specjalne jury pod wodzą pani Marii Szabłowskiej po wysłuchaniu nagrań decydowało, kto pojedzie na tegoroczny konkurs w Szwecji.

- Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że to właśnie nas wybrano jako polskich reprezentantów - mówi Julia Szwajcer z Zespołu BOSO. - Nie spodziewaliśmy się, że zespół z dość krótkim stażem dostanie tak odpowiedzialne zadanie, jednak okazało się, że TVP chciała postawić właśnie na młode zespoły. Do Szwecji jedziemy z najnowszym utworem „Gorąco”. Chcemy śpiewać po polsku, dać pozytywną energię Europie.

- Piosenki według regulaminu powinny trwać nie dłużej niż 3 minuty, ale są jeszcze dwa miesiące, by skrócić naszą propozycję - zdradza Michał Pietrzak, basista BOSO. - Mamy do dyspozycji studio nagraniowe w MOK-u, to dobre miejsce na przygotowania. Nie znamy jeszcze piosenek konkurencji, ale nie przejmujemy się rywalizacją.

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 14, 16 i 18 maja w szwedzkim Malmoe. Polska wystąpi w pierwszym półfinale z numerem 17. Na eurowizyjnych forach zawrzało. Polscy fani nie ukrywają zdumienia, lecz jednocześnie gorąco kibicują zgierskiemu zespołowi. Według brytyjskich bukmacherów, polska propozycja ma szansę na najlepszą dziesiątkę konkursu.

W poprzednim roku zwycięska okazała się Loreen i jej piosenka „Euphoria”. Czy ten sukces powtórzy Zespół BOSO? Przekonamy się już w maju. Trzymamy kciuki!

 

 

.