A A A

 

17 marca  w Kościele Ewangelickim Opatrzności Bożej w Zgierzu odbył się koncert „Solo i w zespole. Na przedwiośniu”. Bogaty repertuar zaprezentowali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu.

PSMprzedwiosnie

Licznie zgromadzeni goście mogli usłyszeć m. in. „Bajkę I” B. Dowlasza, „Humoreskę” A. Dvořáka czy też Concerto a-moll L’ Estro Armonico op. 3 nr 8 cz. I Allegro Vivaldiego w wykonaniu kwartetu smyczkowego. Nie zabrakło również dobrze znanego motywu z filmu „Piraci z Karaibów”, który zagrał zespół akordeonowy „Faceci w czerni”. Publiczność była zachwycona ich występem i domagała się bisu.

Koncert kończył się występem zespołu akordeonowego „Old Stars” (w składzie również wokalistka - Justyna Michalska i flecistka - Natalia Budzyńska), składającego się z absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu. Artyści zagrali dwa utwory „Once Upon a December” i „Oblivion”. 

W czasie dwóch godzin wystąpiło 31 artystów, którzy zaprezentowali 17 zróżnicowanych utworów.

Fanów muzyki zapraszamy na kolejny koncert 15 kwietnia w Kościele Ewangelickim Opatrzności Bożej. Wszystkie informacje dotyczące koncertów oraz inicjatyw Państwowej Szkoły Muzycznej można znaleźć pod adresem www.psm.miasto.zgierz.pl.

Lilianna Antosik 

.