A A A

15 marca 2013 (piątek) o 20.00 w Klubie AgRafKa zagra zespół Sztywny Pal Azji. Zespół prezentuje wszystkie ważne przeboje z dawnych lat oraz kilka pochodzących z najnowszego albumu "Fiss pink". Cena biletu: 20/25 zł.

szpalfont

Historia tego zespołu sięga połowy lat 80., kiedy to w sierpniu 1986 roku publiczność jarocińskiego festiwalu dała się ponieść rytmom piosenki "Nasze reggae" z nośnymi słowami refrenu: "Nie wolno wznosić się za wysoko". Piosenka stała się jednym z hymnów imprezy i przy okazji pokolenia, a SZTYWNY PAL AZJI na dobre zaistniał w zbiorowej świadomości słuchaczy Trójki i Rozgłośni Harcerskiej. Wydana rok później płyta "Europa i Azja" oprócz znanej już pieśni zawierała i inne hity: "Wieża radości, wieża samotności", "Spotkanie z..."("Nie gniewaj się na mnie Polsko..."), "Kurort" ("Zakopana, Zakopane, słońce, góry i górale"), czy też "Nieprzemakalni" i "Póki młodość w nas". Piosenki zespołu i sam zespół zaistniał w filmie "Sara" Macieja Ślesickiego, a w latach 90. zbiór hitów zespołu zasila "Kolor czerwony" ("to było łoże w kolorze czerwonym").

W zeszłym roku zespół świętował 25-lecie działalności na scenach klubowych i plenerowych, w Polsce i za granicą. Łącznie było ich 65, a z ważniejszych miejsc wymienić należy: Festiwal "Ku przestrodze" im. Ryśka Riedla w Chorzowie, Taste of Polonia w Chicago, festiwal "Slavskie Rock" na Ukrainie (odpowiednik naszego festiwalu w Jarocinie), festiwal "Bieszczady bez granic" w Ustrzykach Dolnych, sala Botanique w Brukseli. Zwieńczeniem jubileuszu było wydanie w styczniu 2012 sześciopłytowej antologii zespołu "Sztywny Pal Azji box 1986 - 2011". Na koncertach zespół prezentuje wszystkie ważne przeboje z dawnych lat oraz kilka pochodzących z najnowszego albumu "Fiss pink" (premiera w maju 2012). Koncert SZTYWNEGO PALA AZJI to wspaniała uczta kulturalna i dawka energii dla zgromadzonej publiczności.

Skład zespołu: Jarosław Kisiński (gitara, teksty, chórki), Bartek Szymoniak (wokal), Wojtek Wołyniak (gitara, klawisz, sampler), Krystian 'Carlos' Różycki (bass, chórki), Zbigniew Ciaputa (perkusja).

Posłuchajcie: www.sztywnypalazji.pl

źródło: www.agrafka-zgierz.pl 

.