A A A

VermonesKlub AgRafKa zaprasza na koncert zespołu Vermones. Odbędzie się on w piątek, 1 marca 2013 r. o godz. 20.00. Bilety wstępu - 10 zł.

VERMONES to nowofalowy kwartet z Krakowa. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów (klubowych oraz plenerowych) w Polsce i zagranicą. W 2010r. zagrali na festiwalu GOODFEST (Praga & Karlovy Vary), w 2011 r. brali udział w trasie RED BULL TOUR BUS, eliminacjach do JAROCIN FESTIVAL oraz OFF FESTIVAL. Ich muzyka zauważona została w polskich mediach, czego owocem stał się mini-koncert w radiowej CZWÓRCE. W 2012 r. zespół ponownie dołączył do trasy RED BULL TOUR BUS oraz można ich było zobaczyć na JAROCIN FESTIVAL. Wystąpili również na OPEN’ER FESTIWAL (talent stage) oraz mniejszych festiwalach takich jak np. KWADROFONIA w Poznaniu. Z wielkim entuzjazmem przyjęła ich warszawska publiczność podczas koncertu w cyklu URUCHOMUCHO na Krakowskim Przedmieściu.  

Ich najnowsze wydawnictwo „HUMANIMALS!”  ukazało się w maju 2012 r. i zebrało bardzo pozytywne recenzje. Najczęściej zwracano uwagę na dojrzałość materiału, bardzo charakterystyczny wokal – przez co pojawiły się liczne porównania do Toma Smitha (Editors), a nawet Iana Curtisa (Joy Division) oraz przemyślane i intrygujące teksty - nie ograniczające możliwości indywidualnej interpretacji. Jednorazowy kontakt z „Humanimals!” trwa mniej więcej tyle samo, ile wypalenie dwóch papierosów. Podstawową różnicą jest jednak fakt, że nowy materiał Vermones trafia do krwioobiegu znacznie szybciej niż nikotyna…

Zespół aktualnie tworzą: Mateusz Suchecki – wokal prowadzący, pianino, syntezator, teksty; Albert Przymus – bas, wokal wspomagający; Filip Golis – gitara, syntezator; Konrad Kubalski – bębny. 

Posłuchajcie.

źródło: www.agrafka-zgierz.pl 

 

.