A A A

Nosferatu

Klub AgRafKa zaprasza na specjalny pokaz filmowy horroru "Nosferatu - Symfonia Grozy" połączony z autorską muzyką na żywo w wykonaniu grupy Czerwie. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 1 lutego o godz. 20.00. Bilety - 15 zł. 

„NOSFERATU - SYMFONIA GROZY”

Horror niemy; prod. Niemcy; reż.  Friedrich W. Murnau;  czas: 94 min; 

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swojego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność.Wraz z jego przybyciem wybucha w mieście epidemia dżumy. Do tego klasyka kina grozy, powstała autorska, wykonywana na żywo muzyka grupy CZERWIE, zaaranżowana na: perkusję, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitarę, mandolinę, akordeon i syntezatory. 

CZERWIE - niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki  z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansując muzycznie, potrafią zagrać i do tańca, i do różańca. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region występami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju. Czerwie dały się już poznać  m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach, Wrocławiu, Poznaniu i wielu innych miastach. Zagrali dotąd ponad 300 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych.

Posłuchaj: www.czerwie.com.pl

KONKURS!

Poprawną odpowiedzią na pytanie "Z którego roku pochodzi film Nosferatu - Symfonia Grozy?" jest rok 1922. 1 bilet na pokaz filmu "Nosferatu" z muzyką zespołu Czerwie wygrał pan Marcin Gabara. Zwycięzcy gratulujemy, a pozostałych uczestników i uczestniczki zabawy zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych wspólnie z Klubem AgRafKa.

źródło: www.agrafka-zgierz.pl 

 

.