A A A

srilanka p319046310

14 stycznia w zgierskiej Bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone z panem Dariuszem Cłapą, który podzielił się z mieszkańcami Zgierza wrażeniami z pobytu na Sri Lance i opowiedział o historii i kulturze tej wyspy.

Sri Lanka – tropikalna, pachnąca cynamonem wyspa na Oceanie Indyjskim, znana z uprawy herbaty, pięknych plaż, lasów deszczowych, buddyjskich świątyń i wszechobecnych słoni. Przyciągająca turystów pięknymi widokami i zapachami z olbrzymich plantacji ziół.  Z okien samolotu Sri Lanka wygląda jak ogromna łza i właśnie Łzą Indii nazywali wyspę Hindusi, którzy od zarania dziejów próbowali podbić i zdominować jej mieszkańców. Nigdy im się to nie udało. I całe szczęście, bo dzięki temu kraj zachował swoją kulturę i tradycję, które co prawda ulegają wpływom swojego wielkiego sąsiada, ale w dalszym ciągu stanowią o odrębności Cejlończyków.

Na tę niezwykłą wyspę wybrał się zgierzanin - pan Dariusz Cłapa, który podzielił się wrażeniami z pobytu na Perle Oceanu Indyjskiego z mieszkańcami Zgierza.

Spotkanie w Bibliotece Głównej odbyło się w ramach cyklu „Zgierzanie na krańcu świata”. 

 

Fotorelacja:

srilanka p319046301

srilanka p319046311

srilanka p319046313

Dorota Abramczyk, MPBP w Zgierzu, www.bibliotekazgierz.pl 

.