A A A

MDK

Zespoły wokalne Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu osiągnęły sukces w Przeglądzie Konkursowym Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego w Strykowie.

W II kategorii wiekowej powyżej 13 lat (II i III miejsca nie przyznano w tej kategorii) I miejsce przyznano zespołowi Metamorfoza za wykonanie piosenki pt. "Uczucia te" (nagroda finansowa w wysokości 350 PLN, dyplom i trofeum).

W I kategorii wiekowej 7 - 12 lat I miejsce zajęła Akademia Małolata za wykonanie piosenki pt. "Moje nogi lubią tańczyć" (nagroda finansowa w wysokości 350 PLN, dyplom i trofeum), zaś 
II miejsce zespół Sposób na Nudę za wykonanie piosenki pt. "Profesor Robert" (nagroda finansowa w wysokości 250 PLN, dyplom).

Zespoły wokalne istnieją w MDK w Zgierzu od 1996 r. Wszystko zaczęło się od zespołu Sposób na Nudę, z której z czasem wyodrębniła się starsza sekcja -- Metamorfoza i młodsza -- Akademia Małolata. Zespoły skupiają dziewczyny w wieku od 8 do 20 lat.   

Zespoły mają na swoim koncie 4 płyty. Pierwsza została wydana w 2004 roku, ostatnia zaś zatytułowana "W śpiewie moc" w 2010. Płyty nagrywane były w związku z promocją organizowanego przez MDK Zgierz wojewódzkiego konkursu wokalnego z cyklu Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie.   

Opiekunami zespołów są: Monika Sikora i Katarzyna Szczepańska (nauczycielki odznaczone w 2011 i 2012 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej).

 

.