A A A
Dessous DessusMuzeum Miasta Zgierza zaprasza na wernisaż wystawy "Dessous-Dessus, czyli pod spodem - na wierzchu. Ubiór spodni a ubiór wierzchni w modzie kobiecej XX wieku, który odbędzie się 22 listopada o 17.00.
Będą Państwo mogli uczestniczyć w retrospektywnym przeglądzie ubioru kobiecego z początku XX wieku sięgającego, aż po czasy współczesne. Wystawa przeniesie nas m.in. w czasy mody na deformację kobiecej sylwetki i okresy, gdy modne staje się eksponowanie naturalnych proporcji.
Niekiedy akcentowano atrybuty kobiecego ciała, brutalnie „rzeźbiąc” je za pomocą gorsetów oraz podkładek powiększających biust i zaokrąglających biodra. Czasem zaś, dla odmiany, krępowano zbyt bujne kształty, tuszując zewnętrzne oznaki kobiecości. Oba te rozwiązania w skrajnych przypadkach mogły szkodzić zdrowiu.
Publiczne ukazywanie gorsetów, halek i pończoch przez długi czas było nie do pomyślenia, ale czy naprawdę strój spodni pozostawał w zupełnym ukryciu? 
Na to i inne pytania będą Państwo mogli znaleźć odpowiedź już 22 listopada (czwartek) o godz 17.00 w Muzeum Miasta Zgierza.
Wstęp wolny, zapraszamy!

Wystawa czasowa będzie czynna do 24 lutego 2013 r.

 

.