A A A

Magdalena ZawadzkaNa scenie wszechstronna artystka, w życiu czujna obserwatorka. Drobna osóbka, wielka nie tylko talentem, ale i charakterem. Jedna z nielicznych aktorek, która od lat wśród widzów wzbudza powszechną i niekłamaną sympatię. Niezmiennie wierna zasadom, które współcześnie liczą się jakby mniej, niestety. Dźwięczny głos i niewyczerpana energia. Kobiecość i urok przejawiający się nawet w sposobie trzymania filiżanki.

Jej przewodni motyw życia? Pasja. „Ciągle wierzę, że mam dużo przed sobą. Dla mnie nie liczy się przeszłość, bo już nie można jej zmienić. Ani przyszłość, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć następnej sekundy. Liczy się teraźniejszość”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Pogodziła się już z faktem, że dla większości widzów pozostanie przede wszystkim żywiołową Baśką z "Pana Wołodyjowskiego" w reżyserii Jerzego Hoffmana. W sumie Magdalena Zawadzka zagrała ponad 150 ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Tak naprawdę nie przepada za wywiadami, bo uważa, że ten, kto pyta, ma władzę nad tym, kto odpowiada. Grzeczność jednak nie pozwala jej odmówić, dlatego też 30 października spotkała się z mieszkańcami Zgierza w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. B. Prusa przy okazji promocji książki "Gustaw i Ja".

źródło: Dorota Abramczyk, MPBP Zgierz 

 

.