A A A

ZabelovNa scenie Klubu AgRafKa będziemy gościć białoruskiego akordeonistę i jego zespół. Koncert wyjątkowo odbędzie się w czwartek (26 października). Start: 20.00, bilety: 10 zł.
Koncert zagra białoruska grupa utworzona przez wybitnego akordeonistę, mistrza akordeonu guzikowego Yegora Zabelova. Artysta, znany w Polsce głównie za sprawą swojej macierzystej kapeli Gurzuf, znów zaskoczył fanów i krytyków muzycznych. Tym razem stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” z 1920 roku, w reżyserii Paula Wegnera.
W swojej twórczości artysta n
ieustannie poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc punkową energię z nowoczesną elektroniką, specyficzny białoruski folklor z muzyką rockową czy wreszcie muzykę klasyczną z brzmieniami hip hopowymi.

Zabelov to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków zza wschodniej granicy, wielokrotnie goszczący na koncertach w całej Europie. Na koncie ma również sporą liczbę muzyki teatralnej m.in. dla teatru w Magdeburgu, do spektaklu „Moby Dick” czy do „Pinokia” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Komponował także dla teatrów w Holandii i Słowenii. Poza liderem Gurzuf, skład tria dopełniają perkusista Ilija Stepanov oraz basista Aleksandr Efimov.

.