A A A

 


Za nami VI Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Ogień w głowie". I choć pogoda nie rozpieszczała sympatyków kina pod gołym niebem, to przegląd należał do jednych z ciekawszych.

 

Jury w składzie Agnieszka Bąk, Magdalena Nieć oraz Mariusz Palej po obejrzeniu 16 filmów przyznało Grand Prix Pawłowi Słomkowskiemu za film "SMS". Drugie miejsce zajął Irex Janion z filmem "Cellulit", a trzecie miejsce otrzymał Maciej Bartosz Kruk za film "Kurczak". Jurorzy podkreślili wysoki poziom zgłoszonych filmów, pogratulowali pomysłowości oraz technik tym, którzy przybyli do Zgierza. Również przybyła w licznym składzie publiczność mogła docenić swojego faworyta wręczając mu nagrodę publiczności. W 6. edycji był to film Jana Groblińskiego, "Poszła na wschód".
- Ten rok i ta edycja były dla nas bardzo dobre - mówi Anka Perek, organizatorka z ramienia Teatru ART.51. - I choć pogoda zmusiła do zrobienia pokazów konkursowych w Klubie AgRafKa, to pięknym momentem było puszczenie chińskich lampionów. Mamy nadzieję, że widownia już nie może się doczekać kolejnej edycji.

 

 

Kto nie był na "Ogniu w głowie", niech żałuje. Większa relacja i fotoreportaż z Przeglądu są już dostępne na naszym Serwisie!

 

 

.