A A A

SpotkaniaSPOTKANIA to festiwal teatru alternatywnego, prezentujący najważniejsze dokonania w obrębie sztuk poszukujących, performance, a także sztuk wizualnych. Festiwal odbędzie się w dniach 18-21 października w Teatrze Szwalnia, a także w przestrzeniach Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. 
Głównym celem festiwalu jest prezentacja teatru autorskiego, poszukującego, zaangażowanego w sprawy społeczne. Każda edycja jest jednocześnie pretekstem do rozmowy o zmianach we współczesnym świecie i roli teatru / kultury w kształtowaniu postaw obywatelskich i szerzej - tożsamości człowieka. To jednocześnie szansa na podnoszenie poziomu umiejętności uczestników festiwalu poprzez warsztaty przeznaczone dla uczniów i twórców teatru amatorskiego (w tym roku kontynuujemy warsztaty techniczne).
W ramach festiwalu odbędą się 2 warsztaty teatralne, 8 spektakli teatralnych, a także koncert Bajzla – artysty związanego m.in. z grupą Pogodno, współtwórcy projektu Babu Król. Gościem specjalnym SPOTKAŃ będzie Wojciech Krukowski - twórca legendarnej Akademii Ruchu.
- W tym roku do naszych pospektaklowych rozmów zaprosiliśmy Mariana Glinkowskiego (wieloletni dyrektor artystyczny Łódzkich Spotkań Teatralnych, reżyser teatralny) i Leszka Karczewskiego (kierownik Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi, adiunkt w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego). Każdy z gości przyzna niezależna nagrodę - mówi Anna Perek z Fundacji Łódzkie Spotkania Teatralne, organizatora festiwalu.
Festiwal SPOTKANIA został dofinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.
Program festiwalu.
Więcej na www.lst.org.pl

 

.