A A A

UDAKlub AgRafKa zaprasza na pełen muzycznych niespodzianek koncert zespołu UDA. Start w najbliższy piątek 5 października o 20.00 - bilety 10 zł.

Uda określają swoja muzykę jako brutalne love fusion z planety Zarkon. Zespół powstał późną, krakowską jesienią 2009 roku i dość szybko zwrócił na siebie uwagę intensywnym, żywiołowym koncertowaniem oraz swobodą, z jaką trójka twórców poruszała się po rozmaitych stylistykach w poszukiwaniu autorskiego, zaskakującego brzmienia. W lwiej części instrumentalna, gęsta i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodziła na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, jazzem, free czy wręcz hard rockiem. Mieszanka ta, doprawiona solidną dawką surrealizmu, stworzyła intrygujące danie muzyczne, nazwane przez twórców szpiegowskim jazzem lub rockiem postmodernistycznym, ewoluującym z czasem w stronę brutalnego fusion.

Znakiem rozpoznawczym UD są postrzępione i częściowo improwizowane kompozycje, swobodnie dryfujące pomiędzy różnymi odcieniami rocka i jazzu, zanurzone w szkarłatnych odmętach surrealistycznego humoru.

Uda to:

  • Kuba Sieńczyk - basy, głosy, harmonijki, smoczki;
  • Łukasz Krzywicki - gitary, głosy, zgrzyty, szlafroki;
  • Michał Zawadzki - perkusje, tamburyny, trąby, megafony.

Profil zespołu na MySpace.com

źródło: www.agrafka-zgierz.pl 

 

.