A A A

RTGJury XVIII Zgierskich Spotkań Małych Teatrów "Słodkobłękity" wybrało najlepsze spektakle konkursowe tegorocznego festiwalu. II nagrodę przyznano Teatrowi W Krzywym Zwierciadle za spektakl "RTG - Roland Topor Games". Nagrodą indywidualną wyróżniono Katarzynę Milczewską z Teatru Tańca Inoj.

Jury w składzie Marcin Brzozowski, Grzegorz Kwieciński i Andrzej Hibner po obejrzeniu ośmiu spektakli konkursowych postanowiło nie przyznawać I nagrody. II nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymał Teatr W Krzywym Zwierciadle za spektakl "RTG - Roland Topor Games", a III nagrodę (2,5 tys. zł) Biały Teatr i "Półpieśni".

Wyróżniono Teatr "Na chwilę" za spektakl "Cielsko" (1 tys. zł) oraz Teatr Bajek Nogajskich za spektakl "Nogajskie Bajki Ludowe" (500 zł).

Indywidualne wyróżnienie w wysokości 500 zł oraz nagrodę Grzegorza Kwiecińskiego i grafikę "Anioł" otrzymała Katarzyna Milczewska z Teatru Tańca "Inoj" za rolę w spektaklu "Opowieść o studni".

Jury podziękowało także teatrom: Art.51, Teatrowi Mariana Bednarka, ab'TEATR, Teatrowi Ognia i Papieru za prezentację spektakli pozakonkursowych oraz organizator festiwalu za sprawną organizację i znakomitą atmosferę.

 

.