A A A

DuchJuż od piątku XVIII Słodkobłekity - Zgierskie Spotkania Małych Teatrów. W tym roku muzycznie czas umili zespół DUCH. Koncert odbędzie się 28 września o 20.30 w Klubie AgRafKa.

Program XVIII Słodkobłękitów.

Zespół DUCH powstał na początku 2010 roku w Krakowie. Łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną. Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak: Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., czy Massive Attack.

Do tej pory wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Slot Art Festival 2012, Slot Fest „O Wschodie”, Festiwal Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

Skład zespołu:

  • Regina Bogacz – wokal
  • Piotr Aleksander Nowak – gitara
  • Stanisław Słowiński – skrzypce
  • Przemek Dajcz – altówka
  • Natalia Orkisz – wiolonczela
  • Łukasz Madej – bas akustyczny, kontrabas akustroniczny
  • Wiktor Machowski – perkusja, cajon

W sierpniu br. zespół wydał płytę Akustronika, którą będzie promował na koncercie w Zgierzu. AKUSTRONIKA to zupełnie nowy (choć nie pozbawiony twórczych inspiracji dokonaniami minionych epok) gatunek muzyczny; u jego podłoża leży dążenie do rozszerzenia możliwości fakturalnych, brzmieniowych i formalnych akustycznego aparatu wykonawczego przy silnej inspiracji współczesną muzyką elektroniczną.

- AKUSTRONIKA to odpowiedź na poszukiwanie brzmień, faktur, form, barw w muzyce elektronicznej; przekładając je na grunt muzyki akustycznej chcemy zainicjować zupełnie nowy kierunek poszukiwań - mówi zespół. - Powołując do istnienia AKUSTRONIKĘ pragniemy zainicjować rozkwit współczesnej muzyki akustycznej czerpiąc z dokonań najwybitniejszych twórców muzyki elektronicznej.

Wstęp na koncert będzie kosztował 10 zł.

źródło: agrafka-zgierz.pl 

.