A A A

Zaanimuj ŁódzkieFundacja Filmowa Se-Ma-For zaprasza do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu "Zaanimuj Łódzkie".

Projekt "Zaanimuj Łódzkie" ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom naszego województwa, a przede wszystkim młodzieży, niezwykłą formę sztuki jaką jest animacja. Szczególny nacisk kładziemy tu na poklatkową animację lalkową, której stolicą od wiele lat jest Łódź i Studio Filmowe Se-ma-for. W wyniku działań projektu powstaną filmy animowane o tematyce ściśle związanej z naszym regionem, które oprócz popularyzacji sztuki animacji będą służyły promocji województwa łódzkiego. 

W tym celu stworzona została specjalna platforma internetowa www.zaanimujlodzkie.pl (działająca od 20.08.2012), zawierająca informacje nt. historii animacji poklatkowej, sposobów jej tworzenia oraz praktyczne porady jak stać się twórcą animacji. Poza tym na portalu znajdują się przykładowe filmy animowane oraz forum internetowe, które ma być miejscem spotkań wszystkich miłośników animacji oraz platformą wymiany doświadczeń i komunikacji z profesjonalistami. 

Główną osią działalności platformy jest jednak galeria, w której użytkownicy portalu mogą zamieszczać swoje produkcje. Filmy wezmą następnie udział w konkursie na najlepszy poklatkowy film animowany promujący atrakcje turystyczne województwa łódzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 30.09.2012 na stronie www.zaanimujlodzkie.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas 3. Se-Ma-For Film Festival w październiku. Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane podczas specjalnego pokazu, w trakcie którego publiczność oraz jury będą głosować na swoich faworytów. Nagrodą będzie możliwość zrealizowania krótkiego filmu w Se-ma-forze, który zapewni pełne wsparcie techniczne.

Więcej o konkursie.

źródło: www.zaanimujlodzkie.pl, www.mokzgierz.pl

.