A A A

Amatorski Klub FilmowyW Miejskim Ośrodku Kultury powstaje Amatorski Klub Filmowy. Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 22 września o godz. 11.00 w MOK. Idea powstania amatorskiej grupy filmowej w Zgierzu zrodziła się podczas tegorocznych warsztatów filmowych towarzyszących festiwalowi "Ogień w Głowie". 

Jej celem ma być samorozwój, dzielenie się wiedzą i przede wszystkim spełnianie szalonych wizji artystycznych członków grupy. Klub sprawdzać ma się na polu niskobudżetowej produkcji filmowej, w każdym jej aspekcie: od pisania scenariusza, wizji artystycznej całego przedsięwzięcia i reżyserii, po pracę techniczno-technologiczną: operowania kamerą, dźwiękiem, produkcją rekwizytów, charakteryzacją, a na koniec montażem i efektami specjalnymi.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki filmowej którzy mają ochotę sami spróbować swoich sił w kręceniu filmów - zachęca Krzysztof Paszkowski, jeden z pomysłodawców amatorskiej grupy filmowej. - Nie liczy się doświadczenie w tej dziedzinie, z otwartymi ramionami przywitamy tych, dla których będzie to pierwsza przygoda z filmem, jak i tych którzy mieli już okazję się w to bawić. Zabawa jest tu słowem kluczem, zależy nam na przyjaznej atmosferze oraz wzajemnej wymianie doświadczeń i wiedzy. Na początek wymagamy tylko entuzjazmu i pozytywnego podejścia, sprzęt będziemy kompletować z czasem - dodaje.

Jak pisze o sobie sama grupa filmowców: „Każdy będzie miał okazję przedstawić swój scenariusz, być reżyserem, aktorem czy operatorem, a w rezultacie znaleźć swoje miejsce na stałe. Żaden gatunek filmowy nie będzie tu dyskryminowany, od horroru klasy B i filmu akcji, po dramat, dokument a nawet teledysk”.

Zachęcamy do kontaktu z grupą poprzez portal Facebook lub osobiście - najbliższa okazja 22 września w MOK!

źródło: Krzysztof Paszkowski, Amatorska Grupa Filmowa

.