A A A

Ogień Strażacy(fot. Maciej Rubacha)

Na przełomie sierpnia i września Zgierz oraz Miejski Ośrodek Kultury zapłonęły filmem. Odbył się bowiem ósmy już przegląd filmów amatorskich "Ogień w Głowie".

FOTORELACJA Z "OGNIA W GŁOWIE"

Tegoroczny festiwal rozpoczął się już w czwartek grą miejską "Ożywiamy miasto". W różnych punktach Zgierza pokazywano filmy i odgrywano sceny przy akompaniamencie zespołu Skaffander.

W piątek w Zgierskiej Galerii Sztuki MOK otworzono wystawę "Kim będziesz jak dorośniesz?". Kilkanaście zdjęć przedstawia starszych osób (choć młodych duchem), które wcieliły się w role, o których zawsze marzyli: lekarza, kolarza, artystów. Wystawę w dalszym ciągu można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury.

Także w piątek miał miejsce koncert zespołu "Pogodno". Klub AgRafKa wypełnił się po brzegi fanami, którzy przyszli posłuchać charyzmatycznych muzyków.

Sobota to dzień filmowy. Rozpoczął się pokazem filmu "Bez śniegu" autorstwa jednego z jurorów Przeglądu, Magnusa von Horna. Następnie przyszedł czas na etiudy łódzkiej Filmówki.

Ostatnia część to naturalnie konkurs w ogrodzie MOK. Atmosfera zrobiła się tak gorąca, że potrzebni byli strażacy, którzy pomogli "wydostać się" prowadzącym przegląd Justynie Zielińskiej i Tomaszowi Jundemu. Wieczór otworzono pozakonkursowym filmem "Siódme piętro", który nakręcony został w trakcie lipcowych warsztatów w MOK-u. Zaprezentowano także 13 filmów z całej Polski, które oceniała trójka jurorów: Magnus von Horn, Mariusz Włodarski oraz Leszek Dawid. Niektóre z etiud bawiły, niektóre skłaniały do przemyśleń. Grand Prix zdobył reżyser z Łodzi, Maciej Bartosz Kruk za film "Pudełko".

Niespodzianką dla publiczności był występ Katarzyny Donner, która zatańczyła na szarfie.

 

.