A A A

2012 08 24-26 Dreiklang 003W dniach 24-26 sierpnia w Greifswaldzie odbyło się Święto chórów Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Północnych Niemczech „Dreiklang”. W święcie uczestniczyły nie tylko chóry z Niemiec, ale także z krajów nadbałtyckich Szwecji, Estonii, Łotwy, Litwy oraz dwa chóry z Polski, ewangelicki chór parafialny z Ustronia i Zgierza.

Chóry z Polski zaprezentowały swe umiejętności w trakcie nocy chórów w kościele Mariackim w Greifswaldzie. W niedzielę wystąpiły na nabożeństwie  w Gristow koło Greifswaldu wraz z chórem z Litwy i chórem Gospel z Gristo

Chór Parafii EA w Zgierzu wystąpił także na scenie znajdującej się w rynku w niedzielne popołudnie. W trakcie święta chórów prawie trzy tysiące uczestników mogło wziąć udział w 24 różnego rodzaju warsztatach chórowych. Jeden z nich, warsztaty muzyki chórowej z Polski prowadziła dyrygentka chóru zgierskiego Magdalena Szymańska. Wzięło w nim udział prawie pięćdziesięciu uczestników i uczestniczek. Święto chórów rozpoczęło się Koncertem w Katedrze św. Mikołaja, gdzie zostało zaprezentowane Oratorium Eliasz – Felixa Mendelssohn-Bartholdy op.70, wg słów Starego Testamentu rozpisanego na solistów, chór i orkiestrę – dyrygował Christoph Schoenner. Święto zakończyło się koncertem Chóru Kameralnego Eric Ericsson z Sztokholmu pod dyrekcją Fredericka Malmberg.

- Bóg zapłać wszystkim, których życzliwość i otwarte serce umożliwiło nam przeżycie wypełnionych muzyką trzech dni - dziękuje ks. Marcin Undas z Parafii Ewangelicko-Augburskiej w Zgierzu.

źródło: zgierz.luteranie.pl

.