A A A

 

Mixer RegionalnyW ramach prezentacji twórczości i dorobku podczas 9. jarmarku wojewódzkiego MIXER REGIONALNY ŁÓDZKIE 2012 (7-9 września) Zgierz i powiat zgierski będą reprezentowały następujące organizacje i twórcy ludowi: Miejski Ośrodek Kultury, Centrum Kultury Dziecka, Spółdzielczy Dom Kultury "SEM", Park Kulturowy "Miasto Tkaczy", Janina Zuchora i Terasa Zjawiona z gminy Głowno oraz Donata Bugajska z gminy Parzęczew.


Zgierskie placówki na swoim stoisku będą prowadziły działania skierowane przede wszystkim dla dzieci: animacyjne i plastyczne. Zwiedzający spotkają Jeża ze Zgierza, zobaczą występy dziecięcej grupy Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta". Na najmłodszych czekają konkursy z nagrodami. W niedzielę zostanie zaprezentowana wystawa "Z bogactwa włókienniczych miast - Łódzkie" składająca się z plansz, przedstawiających architekturę, sztukę i kulturę mieszkaniową pierwszego okresu rozwoju miast włókienniczych m. in.: Zgierza, Ozorkowa, Aleksandrowa Łódzkiego. Ekspozycja zostanie uzupełniona meblami w stylu biedermeier. 

Twórczynie ludowe z gminy Głowno na swoim stoisku przedstawią rękodzieła z papieru i bibuły, głównie kwiaty oraz wyroby haftowane tj.: wełniaki, poduszki, serwety, chusty. Do tej pory panie brały udział w licznych wystawach i przeglądach.

Donata Bugajska wytwarza ozdoby wykonane głównie z filcu. Na co dzień artystka pracuje w Fundacji "Prym". Prowadziła też warsztaty z zakresu filcu w ramach projektu "Cudowny świat tworzenia". Jej największym marzeniem jest utworzenie izb regionalnych, służących mieszkańcom także jako świetlice wiejskie.

 

PROGRAM IMPREZY (plik .pdf)

MATERIAŁY INFORMACYJNE (plik .pdf)

 

Jolanta Łęczewska 
Biuro Promocji i Redakcja Gazety Powiatowej 
Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 

 

 

 

 

 

.