A A A

 

ZPiT BorutaZespół Pieśni i Tańca „Boruta” weekend 13-15 lipca spędził na Słowacji w mieście Kežmarok, gdzie odbywał się festiwal folklorystyczny El’Ro 2012 (Festiwal Europejskiego Rzemiosła Ludowego).

Festiwal rozpoczął się defiladą, w której uczestniczyły wszystkie zespoły biorące udział w tym wydarzeniu. W trakcie El’Ro Boruta zaprezentowała się trzykrotnie wykonując m.in. Oberka, Krakowiaka, oraz tańce opoczyńskie i lubelskie. Z Borutą na Słowację pojechała także Magdalena Kłosowska, która wystąpiła gościnnie z Zespołem. Dzięki niej Boruciarze mieli chwilkę czasu by się przebrać między kolejnymi tańcami.

Pierwszego dnia koncertów pogoda nie dopisała zespołom. Padał deszcz i było chłodno, mimo tego Z.P. i T. „Boruta” zebrał podczas swojego koncertu dość znaczną publiczność. W kolejnych dniach pogoda była łaskawsza dla uczestników festiwalu.

Oprócz koncertowania Boruciarze mięli także czas na spacery po malowniczych okolicach i zabawę ! Wyjazd na Słowację był krótki, ale na pewno dla członków Zespołu udany.

Festiwal Europejskiego Rzemiosła Ludowego zakończył sezon występowy Boruty. Obecnie kadra Zespołu rozpoczęła swoje wakacje. Boruciarze ponownie spotkają się na próbach w drugiej połowie sierpnia.

źródło: www.zpitboruta.miasto.zgierz.pl 

 

.