A A A

 

W związku z niedawno otwartą wystawą, Muzeum Miasta Zgierza zaprasza do zakupu Katalogu "Władysław Rząb. Malarstwo, grafika, rzeźba, rysunek". W niniejszym katalogu prezentowany jest mały wycinek dorobku twórczego nieprofesjonalnego, zgierskiego artysty - Władysława Rząba.

Ten wybitny malarz, grafik i rzeźbiarz, o niezwykłej intuicji i talencie zdobył aprobatę nie tylko zgierzan, ale i krytyków sztuki. Rząb tworzył obrazy szczere, nie próbując nikomu tym schlebiać. Przedstawiał rzeczywistość często gorzką, pełną głupoty, a jednocześnie piekną w swej brzydocie. Tworzył z pamięci, dlatego unikał naturalizmu. Były to dzieła dojrzałe, ukazujące sprawy ludzkie, dramaty życia.

Nie sposób zaprezentować całego dorobku twórczego Władysława Rząba, dlatego też do niniejszej publikacji wybranych zostało tylko dwadzieścia jego prac.

Wystawa pozwala zanurzyć się w niepowtarzalny świat Władysława Rząba i przez chwilę spojrzeć na otoczenie przez pryzmat jego sztuki.
Cena Katalogu to jedyne 5 zł, możliwość zakupu tylko w Muzeum Miasta Zgierza.
Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w wernisażu, serdecznie zapraszamy do Muzeum. Wystawa czynna jest do 2 września 2012 r.
Bez wątpienia obok prac Władysława Rząba nie można przejść obojętnie!

Gorąco polecamy i zapraszamy!

 

.