A A A

Sukces_ManiekPodopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu w ostatnim czasie zdobyli dużo wyróżnień i sukcesu. MDK chwali się nagrodami zespołów wokalnych i teatralnych.

 

W XIX Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna 2012” który się odbył  pod patronatem Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego i Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Zespoły wokalne  „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza” zajęły III miejsca w swojej kategorii wiekowej. Festiwal odbył się w dniach 9-10 maja 2012 r. w Aleksandrowie Łódzkim.
 
W X Ogólnopolskim Konkursie Piosenki  „Kumak” Zespół „Metamorfoza” zajął I miejsce natomiast zespół „Sposób na nudę” zdobył wyróżnienie.
Organizatorem tego konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Pabianicach.
 
Opiekunkami zespołów  „Sposób na nudę” i „Metamorfoza” są :

  • Monika Sikora - Magister pedagogiki - absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Muzyk, autorka tekstów nagradzanych w konkursach piosenki dziecięcej, juror na konkursach wokalnych.
  • Katarzyna Szczepańska - Magister pedagogiki - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy na Wydziale Wychowania Muzycznego


Natomiast grupa teatralna „Maniek” z Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu została wyróżniona przez jury podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych „Centrum 2012”. Konfrontacje odbyły się w Łodzi w dniach 19 -22 kwietnia 2012 r.
Grupą teatralną „Maniek” opiekuje się Pani mgr Elżbieta Gorzka Kmieć, magister geografii - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym. Instruktor teatralny.
Otrzymała:
 - Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej
 - Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej "Instruktor Roku 1998"
 - Nagrodę Dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Łodzi

 

Gratulujemy!

 

.